Free Essay

Science Fiction in Literature

In: English and Literature

Submitted By janawolk
Words 4305
Pages 18
Вступ 3

Розділ І. Наукова фантастика як жанр літератури XX століття 4

Розділ ІІ. Айзек Азімов як представник жанру наукової фантастики 14

2.1. Життєвий і творчий шлях письменника 14
2.2. Особливості творчості письменника 18

Висновки 21

Список використаної літератури 22

Вступ

Рей Бредбері стверджував: «Фантастика — це реальність, що нас оточує», вона «вчить мислити, а отже, приймати рішення, виявляти альтернативи й закладати основи майбутнього прогресу». Наукова фантастика стала одним з найпопулярніших жанрів XX ст. Історії про космічних прибульців і відроджених динозаврів з’являються на кіно- і телеекранах ймовірно частіше, ніж історії з реального життя, рекордними тиражами видаються книжки з поміткою SF (science fiction). Наукова фантастика у XX ст. – це не тільки різновид літератури, але й цілий рух, з періодичними виданнями, з’їздами любителів, бурхливими обговореннями новин. У чому ж секрет успіху фантастики, які струни в душі людини вона торкає?

Розділ І. Наукова фантастика як жанр літератури XX століття

Наукова фантастика (також НФ, англ. варіант sci-fi) (грец. phantastikos — той, що стосується уяви) — жанр у літературі й кіно; фантастика, в основі якої полягають роздуми на теми науки та нових технологій. Досить часто, вживаючи термін «фантастика», мають на увазі саме наукову фантастику. Термін «наукова вигадка» або «наукова белетристика», виник у 1926 році в Америці і був вперше впроваджений письменником X. Гернсбеком. До його появи і впровадження існували інші поняття: «науковий» і «фантастичний» (так свої романи називали Жюль Верн і Г. Уеллс). Обидва поняття об'єднав в одне «науково- фантастичне» Я. Перельман у 1914 році, додавши його як підзаголовок до свого оповідання «Сніданок у невагомій кухні». Наукова фантастика поєднала в собі метод художньої літератури з пізнанням і відображенням світу, в якому на першому плані — уява та інтуїція, метод науки з експериментальною основою і суворою логікою аналізу.
Наукова фантастика за свою історію розвинулася і розрослася, породила нові напрямки і поглинула елементи більш старих жанрів, таких як утопія і альтернативна історія. Наукова фантастика ділиться, в основному, за областю допущення: відкриття та винаходи, хід історії, організація суспільства, подорож у часі та ін. Зрозуміло, поділ на напрямки досить умовний, оскільки один і той же твір може поєднувати елементи відразу декількох видів фантастики.
Тверда наукова фантастика Найстаріший і початковий жанр наукової фантастики. Його особливістю є жорстке дотримання відомим на момент написання твору науковим законам. В основі творів твердої наукової фантастики лежить природниче припущення: наприклад, наукове відкриття, винахід, новинка науки чи техніки. До появи інших видів наукової фантастики її називали просто «науковою фантастикою». Класикою твердої наукової фантастики називають деякі книги Жюля Верна (20 000 льє під водою, Робур - завойовник, Із Землі на Місяць) і Артура Конана Дойля (Загублений світ, Отруєний пояс, Маракотова безодня), роботи Герберта Уеллса, Олександра Бєляєва. Костянтин Ціолковський , крім своїх наукових робіт, написав кілька науково-фантастичних творів: «На Місяці» (1893) і «Поза Землею» (1918), а також брав участь в якості консультанта при зйомках науково -фантастичного фільму. Відмінною особливістю цих книг була детальна науково-технічна база, а в основі сюжету лежало, як правило, нове відкриття чи винахід . Автори твердої наукової фантастики зробили чимало «прогнозів», правильно вгадавши подальший розвиток науки і техніки. Так, Верн описує вертоліт в романі «Робур - завойовник», літак у «Володарі світу», космічний політ в « Із Землі на Місяць» і «Навколо Місяця». Уеллс передбачив відеозв'язок, центральне опалення, лазер.
Соціальна фантастика Головна мета соціальної фантастики – розкрити закони розвитку суспільства, що потрапив в нові й незвичні для людства умови. Характерна риса творів цього жанру – спроба показати розвиток людського суспільства, що опинилося в незвичайній ситуації або суспільства, що кардинально відрізняється від сучасного, розвиток ним соціальної інженерії, соціальної психології або контролю над особистістю. До цього жанру можна віднести безліч утопій і антиутопій. Соціальна фантастика отримала особливо широке поширення в соціалістичних країнах Східної Європи (творчість Івана Єфремова, братів Стругатських, Станіслава Лема).
Хронофантастика
Хронофантастика, темпоральна фантастика або хроноопера – жанр, що розповідає про подорожі в часі. Ключовим твором цього піджанру вважається «Машина Часу» Уеллса. Хоча про подорожі в часі писали й раніше (наприклад, «Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура» Марка Твена), саме в «Машині Часу» переміщення в часі вперше було навмисним і науково обгрунтованим, і таким чином цей сюжетний хід був введений конкретно в наукову фантастику. У XX столітті ідея подорожі в часі, і навіть туризму, отримала розвиток. Фантасти присвятили багато творів аналізу тимчасових парадоксів, які можуть бути викликані подорожжю в минуле або поверненням з майбутнього в сьогодення. Ця тема, наприклад, піднімається в знаменитому оповіданні Рея Бредбері «І грянув грім». Кір Буличов використовував подорож у часі в десятках своїх книг, у тому числі в циклі про Алісу.
Хронофантастика часто з'єднується з альтернативною історією, Один з найпопулярніших сюжетів у хронофантастиці – герой з сьогодення, потрапив у минуле, змінює хід історії. «Янкі ...» Твена послужив джерелом натхнення для безлічі подібних книг. Також часто зустрічаються книги про паралельні світи, які утворилися через різного розвитку в часі, і людях, які подорожують між ними або навіть контролюючих їх розвиток. Така ідея лежить в основі «Патруля часу» Андерсона, «Перехресть часу» Андре Нортона, «Кінця вічності» Азімова, « Черновіка» Лук'яненко, телесеріалу "Доктор Хто" . Через зловживання цими прийомами в розважальній фантастиці, жанр отримав також прізвисько «хроноопера» (за аналогією з космоопера) . Заїжджена тема знайшла друге дихання в пародіях і іронічній фантастиці . Класичні приклади - кінотрилогія «Назад в майбутнє», фільм «Іван Васильович змінює професію», фрагмент трилогії Стругацьких «Понеділок починається в суботу».
Альтернативно-історична наукова фантастика Твори, в яких розвивається ідея того, що в минулому відбулася або не відбулася та чи інша подія і що могло б з цього вийти. Перші зразки такого роду припущень зустрічаються ще задовго до появи наукової фантастики. Далеко не всі вони представляли собою художні твори – іноді це були серйозні праці істориків. Наприклад, історик Тит Лівій міркував, що було б, піди Олександр Македонський війною на його рідний Рим. Знаменитий історик сер Арнольд Тойнбі також присвятив Македонському кілька своїх есе: що було б, якби Олександр прожив довше, і навпаки, якби його не було взагалі. Сер Джон Сквайр випустив цілу книгу історичних есе, під загальним заголовком «Якби все вийшло не так». У XIX столітті до альтернативної історії стали вдаватися автори патріотичних утопій , щоб « переписати історію» на свою користь. Як і багато іншого, альтернативну історію в наукову фантастику ввів Герберт Уеллс. У своїй книзі «Люди як боги» Уеллс з'єднав хронофантастику, альтернативну історію і патріотичну утопію: він ввів ідею безлічі паралельних світів, розгалужених від ключових точок в історії, що розвиваються кожен сам по собі. В одному з них виявляється утопічна, процвітаюча Англія. Найпопулярніші «ключові точки» в альтернативній історії – це найбільші битви і війни. Особливо часто описується перемога Німеччини у Другій Світовій війні – як правило, у вигляді антиутопії-попередження (Філіп К. Дік - «Людина у високому замку », багато книг Гаррі Тертлдава, та ін.) Часто «переписують» підсумки громадянської війни в США (особливо Геттісбергської битви , революції та громадянської війни в Росії , битви при Гастінгсі, Наполеонівських воєн. Окремо варто відзначити такі види альтернативної історії, як альтернативна географія та криптоісторія. Альтернативна географія виходить з допущення, що географія Землі відрізняється від відомої нам, і з цим пов'язані зміни в історії. Класичний зразок – роман В. Аксьонова «Острів Крим»: у ньому Крим виявляється островом, Фрунзе не може штурмувати Перекоп і барон Врангель створює в Криму незалежну державу. Криптоісторія ж «змінює» не справжнє і майбутнє, а минуле. Вона заснована на припущенні, що реальна історія відрізняється від відомої нам, але була забута, прихована або сфальсифікована. Андрій Валентинов є автором низки таких книг, наприклад, в його циклі «Око сили» за всіма значущими подіями в історії Землі стоять інопланетні «ляльководи».
Апокаліптична і постапокаліптична фантастика Тісно пов'язані жанри, дія творів в яких відбувається під час або незабаром після катастрофи планетарного масштабу (зіткнення з метеоритом, ядерної війни, екологічної катастрофи, епідемії).
Апокаліптична фантастика Жанр наукової фантастики, в якому розповідається про настання якої-небудь глобальної катастрофи. Перші твори цього жанру з'явилися ще в епоху романтизму на самому початку XIX століття , але справжній розквіт жанру припав на «холодну війну», у зв'язку з чим класичний сюжет цього жанру оповідає про термоядерну війну. Дії відбуваються під час катастрофи: нашестя інопланетян, повстання роботів, пандемії, виверження вулкана і ін.
Постапокаліптична фантастика Жанр наукової фантастики, в якому дія розвивається в світі, що пережив глобальну катастрофу. Постапокаліптичним називають також творчий стиль, що несе настрій пустельності, самотності і жаху в образах застарілої і покинутої техніки або будівель.
Основною характеристичною ознакою постапокаліпсису є розвиток сюжету в світі (або обмеженої його частини) із специфічною історією. В минулому цивілізація цього світу досягла високого рівня соціального і технічного розвитку, але потім світ пережив якусь глобальну катастрофу, в результаті якої цивілізація і більшість створених нею багатств були знищені. В якості катастрофи, що знищила світ, найчастіше використовуються: третя світова війна із застосуванням зброї масового ураження (ядерної, хімічної або біологічної), вторгнення інопланетян, повстання машин під проводом штучного розуму (роботів), пандемія, падіння астероїда, поява доісторичних чудовиськ, кліматична чи інші катастрофи.
Утопії
Жанр художньої літератури, близький до наукової фантастики, що описує модель ідеального, з точки зору автора, суспільства. На відміну від антиутопії характеризується вірою автора в бездоганність моделі.
Багато фахівців-літературознавців та філософів виділяють утопії: • Технократичні, тобто такі, де соціальні проблеми вирішуються шляхом прискорення науково-технічного прогресу. • Соціальні, які передбачають можливість зміни людьми власного суспільства. Серед останніх утопій іноді виділяють егалітарні, ідеалізуючі і абсолютизуючі принципи загальної рівності і гармонійного розвитку особистостей (І. А. Єфремов, «Туманність Андромеди») і елітарні, що відстоюють побудову суспільства, розшарованого за принципом справедливості і доцільності (А. Лук'янов, «Чорний пішак»). Широко поширене переконання, що утопії не повинні містити антигуманістичних елементів, і являти собою завідомо нездійсненну красиву мрію про майбутнє. Деякі утопії, навпаки, побудовані в стилі інструкцій з практичного втілення їх у життя.
Антиутопії
Напрям в художній літературі і кіно, у вузькому сенсі опис тоталітарної держави, в широкому сенсі – будь-якого суспільства, в якому взяли гору негативні тенденції розвитку. Антиутопія є логічним розвитком утопії і формально також може бути віднесена до цього напрямку. Однак, якщо класична утопія концентрується на демонстрації позитивних рис описаного у творі суспільного устрою, то антиутопія прагне виявити його негативні риси. Таким чином, відмінність утопії від антиутопії лише в точці зору автора. Важливою особливістю утопії є її статичність, в той час як для антиутопії характерні спроби розглянути можливості розвитку описаних соціальних пристроїв (як правило – в бік наростання негативних тенденцій, що нерідко призводить до кризи і провалу). Таким чином, антиутопія працює зазвичай з більш складними соціальними моделями.
Космічна опера Один з піджанрів пригодницької наукової фантастики, який зазвичай визначається за формальними ознаками: дія відбувається в космічному просторі і/або на інших планетах (в Сонячній системі або за її межами) в умовному (зазвичай екзотичному) антуражі і, як правило, включає в себе конфлікт між опонентами, що застосовують могутні (іноді повністю вигадані) технології; персонажі підкреслено героїчні, а масштаби їх діянь обмежені лише фантазією авторів. Спочатку твори цього жанру були чисто розважальними, а термін використовувався в негативному сенсі, а згодом прийоми «космічної опери» увійшли і в арсенал авторів художньо значущою фантастики. Жанр «космічної опери» бурхливо розвивався в 1940-і роки як напрям підліткової пригодницької літератури (паралельно з концептуальною науковою фантастикою в дусі Кемпбелла, у якої була своя «космічна опера» – цикл Айзека Азімова «Основи») і зазвичай асоціювався з журналами «Fantastic Adventures», «Amazing Stories», «Captain Future»та деякими іншими. У цей період з'являються такі визначні для жанру твори, як «Зоряні королі» Едмонда Гамільтона. Етапною подією для «космічної опери» став вихід фільму Джорджа Лукаса «Зоряні війни» (1977), в якому умовності жанру були використані в поєднанні з фундаментальними міфологічними архетипами. Успіх фільму, його продовжень та створених на його основі романів значно розширив аудиторію жанру, давши новий імпульс його розвитку.
Кіберпанк
Піджанр наукової фантастики. Сам термін є сумішшю слів «cybernetics» (від англ. Кібернетика) і «punk» (від англ. Панк , сміття ), вперше його використовував Брюс Бетке в якості назви для своєї розповіді 1983. Зазвичай твори, які зараховують до жанру «кіберпанк», описують антиутопічний світ недалекого майбутнього, в якому високий технологічний розвиток, такий як інформаційні технології та кібернетика, поєднується з глибоким занепадом або радикальними змінами в соціальному устрої . Класичні кіберпанківські персонажі – маргіналізовані, відчужені одинаки, які живуть на краю суспільства в переважно деспотичному майбутньому, де у повсякденне життя стрімко увірвалися технологічні зміни, всюдисуща інфосфера комп'ютеризованої інформації та інвазивні модифікації людського тіла. Сюжети кіберпанку часто побудовані навколо конфлікту між хакерами, штучним інтелектом і мегакорпораціями, і тяжіють до «найближчого майбутнього» Землі частіше, ніж до сеттінгів про далеке майбутнє або галактичні перспективи, які можна знайти в таких романах, як «Підстава» Айзека Азімова або «Дюна» Френка Герберта. Світи кіберпанку, як правило, є постіндустріальними дистопіями, і описують суспільство, що знаходиться на порозі бурхливих соціальних та культурних перетворень, де технології використовуються способами, не передбаченими їх творцями.
Типові елементи світу кіберпанку такі:
· кіберпростір;
· віртуальна реальність;
· штучний інтелект;
· кіборги, біороботи;
· міські нетрі в постапокаліптичному стилі;
· впливові великі корпорації, т. н. дзайбацу;
· кримінальні синдикати, мафія;
· хакери;
· кіберзлочинність, кібертероризм; · нанотехнології, біоімплантати;
· квантова фізика;
· генна інженерія;
· наркотики і необхідні для виживання ліки.
Стімпанк
Або паропанк – це напрям наукової фантастики, що моделює альтернативний варіант розвитку людства, при якому були досконало освоєні технологія парових машин і механіка. Як правило, стімпанк передбачає стилізацію під епоху Вікторіанської Англії (друга половина XIX століття) і епоху раннього капіталізму з характерним міським пейзажем і контрастним соціальним розшаруванням. До «панківського» компоненту стімпанка відноситься особливий акцент на «низькій людській природі», що керується низькими пристрастями – пожадливістю, гнівом, пихою, жадібністю і заздрістю. Загальний стиль стімпанку часто виглядає цинічним (грубо - відвертим) і песимістичним (антиутопічним), однак (завдяки комічним можливостям ретростилістики та альтернативної історії) широко поширені і гумористичні, пародійні мотиви. Елементи стімпанкової стилістики («старовинні» автомобілі, локомотиви, телефони і т. п., анахронічно вписані в більш (або менш) «старовинний» антураж; літаючі кораблі-дирижаблі; механічні роботи) входять і в спрощено-казкові, відверто дитячі твори. В даний час в суспільному середовищі і масовій культурі спостерігаються явища, що дозволяють говорити про стімпанк як про субкультуру, що формується.
Основні напрями розвитку наукової фантастики: • соціально-філософський — П'єр Буль «Планета мавп»; брати Стругацькі: «Важко бути богом»; «Кульгава доля»; Рей Бредбері «451° по Фаренгейту»; • стосунків з позаземними цивілізаціями — Г. Уеллс «Війна світів»; • відповідальності людей за наслідки наукових відкриттів — Г. Уеллс «Людина - невидимка»; • взаємовідносин людини і природи — Г. Уеллс «Острів доктора Моро»; • психологічна непримиренність «особистості» й «суспільства». Науково-фантастичний твір містив у собі: • парадоксальну ідею, небачений експеримент, дивну гіпотезу; • конфліктну ситуацію і раптовий поворот дії, що акцентувало увагу на моральному підґрунті проблеми; • функціональну роль героя, нівелювання його особистісного начала, типізацію найкращих рис сучасників; • безмежні можливості людського розуму й серця; • співвідношення «життєвої правди» майбутніх днів з реальним історичним досвідом, продовженим у часі. Для фантастики в цілому були властиві такі риси: динамізм сюжету і події, обов'язкове поєднання інтересів науково-технічного прогресу, наявність пригодницького елемента, героїчні характери персонажів. Розглядати соціальну фантастику відірвано від наукових ідей часу неправомірно, як історичні романи від історичних подій. Вона повинна прогнозувати наукові відкриття. У другій половині XX ст. наукова фантастика найбільш активно розвивалася в США та Великій Британії. З численних її творців найбільш відомі Рей Бредбері, Артур Кларк, Урсула Ле Гуїн, Кліффорд Саймак, Айзек Азімов, Роберт Шеклі.

Розділ ІІ. Айзек Азімов як представник жанру наукової фантастики

2.1. Життєвий і творчий шлях письменника

Айзек Азімов — американський письменник, який мав слов'янське коріння. Народився він 2 січня 1920 року в селищі Петровичі під Смоленськом (нині це територія Білорусі). У 1923 р. батьки трилітнього Айзека емігрували до США, спочатку оселилися в Нью-Йорку, згодом у Брукліні. Торговельні справи батька йшли непогано, незабаром він став власником невеликого магазину з продажу ласощів. З дитинства Айзек виявив схильність до точних наук і захоплювався фантастикою. Перше знайомство із цим популярним на той час жанром масової літератури відбулося, коли хлопчику було дев'ять років: випадково йому потрапив до рук один з випусків першого в світі періодичного видання, що вміщувало твори наукової фантастики, і було в 1926 році засноване американським письменником — фантастом Х'юго Гернсбеком. Через три роки Айзек власноруч почав писати науково-фантастичні оповідання. За фахом письменник був біохіміком (Колумбійський університет, роки навчання 1935—1939). У 1941 році він отримав звання магістра цієї спеціальності. Свою трудову кар'єру Азімов розпочав у 1946 році, відтоді як почав читати лекції з біохімії в Колумбійському та Гарвардському університетах. Його сходження на професійний оліми було досить стрімким: у 1948 році (у 28-річному віці) він здобув докторський ступінь, а в 1955 отримав посаду професора. Загалом Азімов мав 14 почесних наукових ступенів різних університетів світу. Визнання літературних здібностей письменника припало на досить молодий вік: оповідання «Прихід ночі», опубліковане у 1941 році, було визнане американськими читачами найкращим оповіданням тогочасної наукової фантастики. Регулярно видавати свої твори американський фантаст розпочав у роки Другої світової війни. На цей час він служив у Філадельфії у складі військово-морського флоту США. Перебування Азімова в складі цих військових сил мало загартувати його ставлення до польотів, однак письменник на все життя зберіг у душі страх перед кожним значним відривом від землі. Все це, незважаючи на те, що він був автором ряду творів про чудові, захоплюючі космічні подорожі. Саме цією фобією можна пояснити той факт, що навіть найвідоміші міжнародні нагороди були вручені письменникові у його домашній квартирі, на тридцять третьому поверсі нью-йоркського хмарочоса. Літературна спадщина Азімова величезна за обсягом — нараховувала майже три з половиною сотні книг. Це здебільшого науково-фантастичні романи, повісті, новели, праці з біохіміі, математики, астрофізики, міфології. У творчості американського письменника — фантаста простежувалися дві центральні теми, що надали змогу чітко виокремити два цикли творів, робота над якими була розпочата в 40-х роках і продовжена в майбутньому. Перша тема розкривала процес створення і використання роботів. Твори цієї тематики, серед них повісті, оповідання, романи «Я, робот» (1950), «Сталеві печери» (1954), «Оголене сонце» (1957), «Решта оповідань про роботів» (1964), «Повне видання оповідань про роботів» (1982), «Роботи зорі» (1983), «Роботи й імперія» (1985), «Мрії робота» (1986), зібрані у книгах, що склали перший цикл.
Перша збірка цієї серії мала назву «Я, робот». Вона принесла Азімову світову славу. В основі сюжету книги вигадана історія розвитку науки робототехніки. Сформульовані письменником основні закони цієї науки нині вийшли далеко за межі фантастики, оскільки покладені в основу теорії програмування та масового використання робота у виробництві. Читача дивувало вміння Азімова передбачати події, які стали реальністю вже завтра — поява людиноподібного автомата, здатного навчатися та вдосконалюватися, захоплювала глибина осмислення письменником закономірностей еволюції людства. Другою темою у творчості фантаста, що отримала назву «Галактичної концепції», стало розселення людей у космосі, освоєння ними найближчих планет, а згодом і тих, які виходили за межі Галактики. До другого циклу входили романи «Установа» (1951), «Установа й Імперія» (1952), «Друга Установа» (1953), «Установа в небезпеці» (1982), «Установи та Земля» (1986), «Прелюдія до Установи» (1988), «Вперед до Установи» (1993). Крім названих творів, письменникові належала серія повістей для юнацтва, написаних у жанрі пригодницької фантастики, значна кількість збірок оповідань, з- поміж яких слід виокремити «Шлях марсіан» (1955), «Дев'ять завтра» (1959), «Прихід ночі» (1969), «Ранній Азімов» (1972), «Купити Юпітер» (1975), «Двохсотлітня людина» (1976), «Вітри перемін» (1983), «Межа завтра» (1985). Айзек Азімов — неодноразовий лауреат багатьох національних і міжнародних літературних премій, у тому числі найвищих нагород у жанрі американської фантастики. За характером письменник — типовий кабінетний учений, який не любив подорожувати, уникав непередбачуваних, несподіваних змін, гострих відчуттів, що могли б порушити напружений робочий ритм. Артур Кларк, приятель Азімова, жартував, що він — «екологічна катастрофа»: щоб опублікувати усе, ним написане, потрібно було б знищити численну кількість дерев. Про свій творчий шлях Азімов розповів у тритомній автобіографії «Ще свіжа пам'ять» (1979), «Ще відчуваю радість життя» (1980) і продиктованій уже в госпіталі «А. Азімов» (1993). Азімов був укладачем антології фантастичних оповідань, писав до них передмови. Показовими щодо визначення письменницького кредо американського фантаста можна вважати його слова, які містили роздуми про високу моральну відповідальність майстра творів подібного жанру: «Історія досягла моменту, коли людству вже не можна ворогувати. На землі повинна запанувати дружба. Я завжди намагаюся підкреслити це в своїй — творчості... я впевнений, що наукова фантастика — це одна із ланок, яка допомагає об'єднати людство». Замолоду А. Азімов вірив, що вчені та інженери очолювали людство і змогли вирішувати не лише економічні й соціальні проблеми. Він визнавав право за вченими впливати на хід історії. Пізніше погляди письменника змінилися. У романі «Кінець вічності» (1955) автор застерігав від небезпеки використання технічних досягнень на шкоду людині. Від того, як були використані практично наукові досягнення, багато в чому залежало майбутнє людства. Роман — триптих «Навіть боги» (1972) — це попередження про небезпеку порушення встановленої природою гармонії. Назва трьох частин роману — давне прислів'я «Супроти глупоти навіть боги безсилі боротися». Супроти людської нерозумності постав молодий учений, який усвідомив, що порушення енергетичного балансу Всесвіту неминуче призвело б до катастрофи. Люди не думали про майбутнє, а бездумно використовували джерела енергії, що надходили з космосу. Письменник порушив у романі проблему відповідальності ученого за наукове відкриття. Захоплюючі, гостросюжетні, спрямовані в майбутнє, твори Азімова користувалися успіхом у читачів усього світу. Сам письменник убачав високе призначення своєї творчості в тому, що вона допомагала людству вижити: «Людство виживе, якщо сміливо погляне в обличчя теперішньому, якщо матиме мужність прийняти історію, а не протидіяти їй. Цьому вчить нас наукова фантастика, і я горджуся тим, що скільки моїх сил пропагую ці уроки». Азімов помер 6 квітня 1992 року в Нью-Йорку від серцевої та ниркової недостатності в госпіталі Нью-Йоркського університету. З волі покійника тіло його було кремоване, а попіл розвіяно. Українською мовою окремі твори Азімова переклали М. Пінчевський, Д. Грицюк, Б. Салик, Ю. Люняк та ін.

2.2. Особливості творчості письменника

Одним із найкращих оповідань Азімова вважалося оповідання «Фах». Фах — це вид трудової діяльності, заняття, що передбачало ґрунтовну підготовку і було основним засобом для існування, професія. Тема твору — зображення системи освіти майбутнього, її переваг і недоліків та ставлення до неї людей. Цим твором письменник поставив за мету переконати читачів, що глибокі, ґрунтовні знання здатна дати тільки самоосвіта; щоб бути ерудованою людиною і правильно визначитися зі своїм професійним вибором, необхідно розвивати і вдосконалювати свої знання в різних напрямках й сферах життя. Письменник порушив у своєму творі важливу проблему інтелектуального пошуку та здобуття знань. Вона втілена через протистояння двох героїв: Арманда і Джорджа. Перший іде слідом за іншими, такими ж, як і він, металургами. Йому достатньо знань, отриманих через стрічку. Інтелект Арманда являв собою застиглі знання. Він не вважав за потрібне самотужки опановувати і здобувати їх. Джордж, навпаки, прагнув досягти більшого. Це стало підтвердженням того, що юнакові притаманна здатність оригінально мислити, не зупинятися на досягнутому, здобувати все нові й нові знання. Незважаючи на те, що текст твору був насичений цілим рядом слів — термінів, на зразок «гіпермеханіка», «гравітологія», «децентрація», «ніобій» тощо, це не ускладнювало розуміння змісту оповідання. Оповідання «Фах» стало гімном людському розуму і прогнозом того, якою повинна була бути людина майбутнього. У 1939 році Азімов розпочав розробляти тему «робототехніки». У цій тематичній галузі американський письменник — фантаст новатором не був. Неодноразово майстри подібного жанру розробляли тематику протистояння між роботом та його творцем, повстання першого і повне витіснення людини з усіх сфер життя. Однак творчість Азімова в цьому плані являла собою еталон гуманності. Герої його творів машини — роботи співіснували з людьми на основі трьох провідних законів робототехніки, найголовніший з яких передбачав уникнення тих дій, які могли б нашкодити людині: «Робот не може нашкодити людині або через свою бездіяльність допустити, щоб людині було завдано шкоди». Цикл оповідань було названо «Я, робот». Композиційно він складався зі вступу та восьми окремих історій, тематичне розмаїття яких представлено у вигляді такої таблиці:
[pic]

У циклі оповідань про роботів сформульовано три знамениті «закони роботехніки»: 1. Робот не повинен завдавати шкоди людині або допускати, щоб його бездіяльність завдавала людині шкоди. 2. Робот повинен підкорятися наказам інших людей, якщо це не суперечить першому закону. 3. Робот повинен піклуватися про свою життєздатність, якщо це не суперечить першим двом законам. Ці правила «етики для роботів» багато разів випробовуються на сторінках оповідань найрізноманітнішими ситуаціями, даючи поживу для роздумів про етику людську. Трилогія Азімова «Підґрунтя» (1952–1986 рр.) будується на основі концепції психоісторії – гіпотетичної точної науки майбутнього, здатної передбачити розвиток людства на тисячоліття вперед. Азімов дивиться на людську історію як учений-технократ, який вважає, що за будь-якими подіями стоїть невблаганна логіка об’єктивних законів. Тому завжди перемагає той, хто краще за інших обчислює майбутнє і прогнозує людські вчинки. Перед читачами розгортається картина занепаду, загибелі і поступового відновлення космічної імперії. До відродження її ведуть мудреці і техніки «Підгрунтя» – могутньої організації, створеної у передбаченні майбутньої кризи ще тоді, коли імперія знаходилася в зеніті слави. Отже, особливостями творчого методу Айзека Азімова є:
• спрямованість творів — гуманістична;
• прогноз і типізація рис характеру, які притаманні людям майбутнього;
• підхід до зображення світу майбутнього за допомогою жанру утопії;
• розроблення жанру «роману — попередження»;
• наявність філософських роздумів письменника з приводу перебігу розвитку історії як у майбутньому, так і в теперішньому;
• оспівування мужності і винахідливості людей, їхньої спроможності змінити й удосконалити навколишній світ.

Висновки

Значення наукової фантастики полягало в тому, що вона пробудила інтерес до науки, показала незвичайну реальність, підготувала ґрунт для найкращого засвоєння інформації про майбутнє. Її мета — показати вплив науки на розвиток суспільства і людини, відобразити науковий прогрес, опанувати природу і пізнати світ психіки майбутньої людини. За двадцять років роботи в жанрі фантастики Айзек Азімов написав кілька десятків романів , повістей , оповідань. Кажуть, що захоплення дитинства не проходять даром для людини в зрілому віці. Так трапилося і з Азімовим - фантастом. Дитяча любов до пригодницької фантастики і детективам залишила слід у його творчості. «Встановлення », «Сталеві печери», «Голе сонце», «Течії в космосі» - це авантюрно-детективні романи і повісті на фантастичній основі. Однак головний напрямок у творчості Азімова - це не фантастичні пригоди, хоча і тут він стоїть на голову вище багатьох американських фантастів. Істинно самобутній Азімов, Азімов-новатор, Азімов-соціолог і експериментатор відкривається в таких чудових циклах, як «Я, робот », «Зірки як пил», «На Землі вистачає місця» і в грандіозної і похмурої утопії, самому значному його творі - «Кінець Вічності». Якщо в авантюрній фантастиці Азімова ще можна виявити ознаки соціального песимізму, спроби перенести в майбутнє гріхи і виразки сучасного людства - люті війни, тиранії, колоніалізм, безпринципність і безвідповідальність політиків, люту жорстокість генералів, жадібність ділків, ареною дій яких є галактичні імперії, то в соціологічній його фантастиці, при всій її гротескності і парадоксальності, ми бачимо сучасність, капіталістичну дійсність, моральну, етичну та філософську проблематику людства сьогодні. «Для людини, яка звикла дивитися на речі з американською точки зору, - сказав одного разу Азімов, - оптимістичне бачення сучасного суспільства неприйнятне. Я використовую фантастику для критики суспільства. Так само роблять загалом і всі інші американські фантасти ».

Список використаної літератури

1. Будур Н.В. Зарубежная литература/ Н.В. Будур , Э.И. Иванова , С.А. Николаева - М.- 1998., 180 с. 2. Гаков В. Виток спирали: зарубежная научная фантастика 60-70-х годов/ В. Гаков - М.- Знание, 1980., 64 с. 3. Гаков В. Энциклопедия фантастики: кто есть кто/ Под ред. Вл. Гакова- Минск: ИКО «Галаксиас», 1995. — 694 с. 4. Гуревич Г.И. Беседы о научной фантастике/ Г.И. Гуревич -М.- 1982., 112 с. 5. Давиденко Г.Й., Чайка О.М., Гричаник Н.І. Кушнєрьова М.О. Історія новітньої зарубіжної літератури, - Центр учбової літератури, 2008. – 274 с. 6. Лесин В.М., Пулинець О.С. Словник літературознавчих термінів. – К.: Край, 1993, 483 с. 7. Помазан І.О. Історія зарубіжної літератури ХХ століття, Навчальний посібник. - Х. : Вид-во НУА, 2010. - 256 c.…...

Similar Documents

Free Essay

Fiction

...around them have already given up the tradition of the lottery. But for them tradition was sacred and the lottery had run its course until the following year. While in “The Rocking-Horse Winner” Paul was just trying to help his mother continue to have her way of living, he knew having more money would allow for this to happen. Paul’s mother lived above her means, and even after Paul had given her five thousand pounds it wasn’t enough. In the end Paul died trying to help his mother live as traditional as she had all his life. In conclusion both stories involved tradition, a way of life and in the end it all ended with the death of a character. References: D.H. Lawrence. “The Rocking-Horse Winner”. Literature: An Introduction to Fiction, Poetry Drama, and Writing. Ed. X.J. Kennedy and Dana Gioia. 7th Compact Ed. New York. Pearson, 2013.234-245. Print....

Words: 899 - Pages: 4

Free Essay

Science Fiction

...The Past Impact on the Expected Future Society or people always bring up the question “what if” in practical situations. Especially in society today when hindsight plays such a large role in the world. The Science Fiction genre gives society an outlet to see how some large issues affecting society and the world today could unfold in the future. Isaac Amisov wrote about how robots or robotic like being could exist in the future. For example what if robots could replace people in the real world. Jonathan Mostow addressed this in his film Surrogate, where people live their lives through an idealized android version of themselves, an android that is customizable and completely replaces all human interaction in society. While robots becoming common existence in the world are one topic ablaze through conversation in the world, there are numerous more topics just as popular. Many others will be touched upon in this paper because science fiction is a channel in which people can speculate about the future and how people will impact it. Science fiction is a form of time travel where the mind and imagination can travel into the future and catch a glimpse of what life might me be in the near or far future. While the far future speculations are often romanticized with amazing technology and alien life, the near future is often peppered with a crumbling dystopian society. A future in which the world suffered through a cataclysmic event and society is held together by barely a thread....

Words: 1035 - Pages: 5

Free Essay

Masculinity in Science Fiction: from Reagan to Bush

...Nicholas Vonderheyde Masculine Identity in Science Fiction Film: From Reagan to Bush From the 1970s to the early 1990s, there were many anxieties regarding shifting gender definitions and roles in American society. Ronald Reagan’s attempt to “re-masculinize” the country was during a time when communism and terrorism posed real threats to our nation. After these problems were resolved diplomatically rather than through physical action in the early 1990s, the definition and representation of masculinity began to shift. This was directly reflected in the media in “critical dystopias”, or films that envision an apocalyptic future. Essentially, these Science Fiction productions are artistic critiques of contemporary issues in society. Terminator 2 (James Cameron, 1991) and Demolition Man (Marco Brambilla, 1993) are both critical dystopias from the early 1990s that exemplify the social commentary of such films. The protagonists of both films completely redefine the white, heterosexual male super-body version of masculinity that was popular in the 1980s. By examining the narratives, the characterization, and the cinematography of each critical dystopia, one can see a clear cultural shift in the definitions of masculinity and a growing critique of contemporary masculinity within these films of the early 1990s. Following the Vietnam War, the nation experienced a period of feminization. This can best be depicted in the creation of the “New Man” in men’s magazines; the “New Man”......

Words: 2292 - Pages: 10

Premium Essay

Science and Fiction

...Skin Discussion An interesting thing to mention is that some products of this type gain lawsuits for false advertising towards consumers. They even get discontinued since no one buys their products. They usually have some sort of bogus claim saying it is clinically researched or not tested on animals in an effort to sway the consumer to buy their products and not their competitors products. That would be a no-no. Their advertisement was not different. There is always small print at the bottom and disclaimers saying that you have to use at your own risk. Sort of like at the end of the terms and conditions that you must consult your doctor before during and after usage. They also claim to be the top seller in their category. I think it is actually sorta sad that they say that they are already the top in their corner of the market. It is subjective really because unless they did trials or consumer market researching, they really don’t know a thing. People have to try the product first to see if they are going to like it at all in the first place. They also have all these fancy labels of being “approved” by professionals, etc. It’s just marketing simply put. The person in the ad could just be really young with amazing genetics. They get them young on purpose to push their product. They don’t say the truth on purpose. They are telling people to stay cool they have to buy the latest and greatest. They are essentially paid models. They do this on purpose and the average......

Words: 409 - Pages: 2

Free Essay

Fiction

...Importance of Fiction in Our Lives; Fact or Fiction Why? Why read fiction? What impact does reading fiction have on our lives? Many people read and enjoy fiction as they find that fiction creates a simulation of another person’s life. Many read fiction as an escape from their own lives. Many read to learn valuable life lessons. Many read simply to relax. In a recent study performed by Emory University in Atlanta researchers found that reading a fiction novel heightened connectivity in the left temporal cortex and in the central sulcus. Each are areas within the brain respectively responsible for receptivity for language and motor sensory. These heightened levels were not only seen the morning after each reading but also five days after the novel was completed. Through reading fiction it is clear that it develops imagination, perseverance, teaches morality in life and brings together societies. First of all, reading fiction helps to formulate imagination in the lives of humans. There have been studies performed showing that an increased imagination also leads to being more creative. This is also noted by one of the great minds of the 20th century Albert Einstein who says, “Imagination is more important than knowledge,” this is also seen in the classic novel Harold and the Purple Crayon by Crockett Johnson, Harold is a curious boy who creates his environment with his purple crayon. One day Harold goes for a walk with his purple crayon with which he is able to create......

Words: 950 - Pages: 4

Premium Essay

Literature

...Poetry, prose, sonnets, drama, plays, short stories and novels are concepts that first came to my mind when I think in the question “What is literature?” The definition of literature has change over time. The only thing that is certain about the meaning of literature is that the definition will change. The concepts about what is literature about also change over time. In order to get a clear understanding of exactly what literature is, first we need to know its definition. According to the Merriam-Webster, literature is defined by “the body of written works produced in a particular language, country, or age; the body of writings on a particular subject: printed matter.”  Literature has to do with letters, but some people often think that literature is only one thing, not knowing that it is composed by several elements that we use every day. These important elements include poems, prose, sonnets, drama, plays, short stories and novels. Poetry is created from the soul. It comes from your emotions and it needs every piece of creativity inside you. It has been called the art of “saying the unsayable” because trough this you can express your feelings with no limit, and nobody can tell you that is wrong. If you make a poem and you think it is not good enough, well it is no good. You as the author or the reader, can only judge if it is good or but for you but maybe for some one else it is the opposite as it is for you. A good place to start when looking back at how......

Words: 4267 - Pages: 18

Premium Essay

Literature

...LITERATURE Literature is a term used to describe written or spoken material. Broadly speaking, "literature" is used to describe anything from creative writing to more technical or scientific works, but the term is most commonly used to refer to works of the creative imagination, including works of poetry, drama, fiction, and nonfiction.  Literature, in its broadest sense, is any written work; etymologically the term derives from Latinliteratura/litteratura "writing formed with letters", although some definitions include spoken or sung texts. More restrictively, it is writing that possesses literary merit, and language that foregrounds literariness, as opposed toordinary language. Literature can be classified according to whether it is fiction or non-fiction and whether it ispoetry or prose; it can be further distinguished according to major forms such as the novel, short story or drama; and works are often categorised according to historical periods or their adherence to certain aesthetic features or expectations (genre). IMPORTANCE OF LITERATURE It also encourages students to think critically, specifically for the discussing and thinking components. Those people studying literature look at poems, plays, essays, stories and novels. Reading and learning about these helps people to sympathize with others and see how complex humans truly are. It aids in broadening a person's intellectual horizons and it stimulates a more active imagination. Literature explores different......

Words: 1459 - Pages: 6

Free Essay

Mars: the Continuing Frontier in Science Fiction

...Mars: The Continuing Frontier in Science Fiction Just as, early American settlers viewed land West of the Mississippi as, ‘free land as far as the eye can see’, early science fiction writers created a Mars that was ‘ripe for the taking’ in their many stories of colonization. The Frontier Myth is from the idea that early settlers viewed uninhabited land as free to whoever wants it, a first come, first served mentality attached with unlimited opportunity. Well, as my dear father told me long ago, nothing in life is free. Of course the Frontier Myth doesn’t account for who or what was there before the ones doing the taking. Therein lies the problem. Or for many early science fiction writers- a great story idea. Fuelled by real scientific observation, starting with Italian astronomer Giovanni Schiaparelli and his 1877 “discovery” of canals on the planet Mars (which later was rejected as part of the natural landscape by better technology) to the 1960’s and 1970’s NASA programs Mariner and Viking. Specifically because of the real science behind Mars exploration, authors like; Philip K. Dick, Martian Time-Slip, Greg Bear, Moving Mars, and Kim Stanley Robinson with Red Mars, all explored very scientific, but humanistic stories with themes of the political, economical and social effects of colonization on Mars. One interesting aspect of Mars literature is the use of environmental similarities of globalization here on Earth as a reflection in the colonization of Mars stories....

Words: 873 - Pages: 4

Free Essay

Literature

...Phase5 IP Literature: Reflecting on the big picture LITR201-1502A-08 Professor Wright Terralyn Montgomery May 7, 2015 Literature can be defined as creative writing from creative imaginations. Poetry, non-fiction, fiction, and drama are literature works. It describes tradition and cultures beginning centuries ago. “Saving Sourdi” was set in the United States of America. It takes place at the family operated restaurant. Literature affects people personally according to their current area of their life. It all depends on one’s ability to want to learn literature. We will always find a work of literature that shows values, morale, and attitudes of society. “The men had been growing louder, until they were our only customers, and, finally one of them staggered up and put his arm across Sourdi’s shoulders. He called her his “China doll” and his friends hooted at this”. (Chai, 2001, p.81-82) “He was just this funny looking white kid…Chopstick-boy I called him just to be mean”. (Chai, 2001, p.84) The “Birthmark” was told in third person. The wife’s unwanted birthmark on her face caused problems in their marriage. He wanted to remove her birthmark which caused her death. In “A Good Man Is Hard to Find” the grandmother hats symbolizes her demise in life. She held onto her hat the whole story even after death. The town of Toomsboro means day of doom due to the fact everybody died. The Misfits car described it was built like a hearse which symbolizes death. “Battle......

Words: 1691 - Pages: 7

Premium Essay

Prose Fiction

...SECOND DRAFT Contents Preamble Chapter 1 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 Background Rationale Aims Interface with the Junior Secondary Curriculum Principles of Curriculum Design Chapter 2 2.1 2.2 2.3 2.4 2.5 1 Introduction Literature in English Curriculum Framework Strands and Learning Targets Learning Objectives Generic Skills Values and Attitudes Broad Learning Outcomes Chapter 3 5 7 9 10 11 11 13 Curriculum Planning 3.1 Planning a Balanced and Flexible Curriculum 3.2 Central Curriculum and School-based Curriculum Development 3.2.1 Integrating Classroom Learning and Independent Learning 3.2.2 Maximizing Learning Opportunities 3.2.3 Cross-curricular Planning 3.2.4 Building a Learning Community through Flexible Class Organization 3.3 Collaboration within the English Language Education KLA and Cross KLA Links 3.4 Time Allocation 3.5 Progression of Studies 3.6 Managing the Curriculum – Role of Curriculum Leaders Chapter 4 1 2 2 3 3 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18 21 Learning and Teaching 4.1 Approaches to Learning and Teaching 4.1.1 Introductory Comments 4.1.2 Prose Fiction 4.1.3 Poetry i 21 21 23 32 SECOND DRAFT 4.1.4 Drama 4.1.5 Films 4.1.6 Literary Appreciation 4.1.7 Schools of Literary Criticism 4.2 Catering for Learner Diversity 4.3 Meaningful Homework 4.4 Role of Learners Chapter 5 41 45 52 69 71 72 73 74 Assessment 5.1 Guiding Principles 5.2 Internal Assessment 5.2.1 Formative Assessment 5.2.2 Summative Assessment 5.3 Public Assessment 5.3.1......

Words: 41988 - Pages: 168

Premium Essay

English Fiction

...http://www.historytoday.com/jerome-de-groot/signposts-historical-fiction These were some of the questions raised at a recent conference at the Institute of Historical Research at which History Today Editor, Paul Lay, hosted a discussion between Hilary Mantel, author of Wolf Hall, and the Tudor historian David Loades. Historians often describe themselves as detectives, seeking out a kind of truth among the conflicting evidence of the past. There is, furthermore, a large and growing subgenre of historical crime fiction. From C.J. Sansom to Philip Pullman, from Orhan Pamuk to Walter Mosley, from Ellis Peters to Boris Akunin, novelists have been keen to use the past as a backdrop for their stories of detection and mystery. The most famous historical detective might be Brother William of Baskerville in Umberto Eco’s peerless The Name of the Rose (Il nome della rosa, 1980). Recently we have seen a flowering of historical crime fiction as the subgenre attains maturity and becomes increasingly popular and innovative. Jason Goodwin, Philip Kerr and Susan Hill were all shortlisted for the prestigious Crime Writers Association Dagger this year (recent historical winners include Arianna Franklin, Jake Arnott and Craig Russell). Clearly the combination of thriller, crime and historical detail is compelling. Anne Perry’s new Inspector Pitt novel, Betrayal at Lisson Grove (out in paperback from Headline this year) is a pacy, twisting thriller. It is 1895 and Pitt is up against a......

Words: 5212 - Pages: 21

Free Essay

Social Science Fiction, a Sub-Genre of Science Fiction Seen in Television

...thinking of science fiction television programs, one usually thinks of aliens, space ships, and laser blasters, this tends to shed a more childish light on the genre and most people tend to dismiss it as being no more than mindless entertainment. While there has certainly been a surplus of the campy science fiction shows on the air, some shows have used the science fiction genre to tackle serious social issues as well. This essay will take a look at two shows 54 years apart and will analyze how both use social concerns of the time period and create memorable narratives that speculate about human behavior and interactions. The first show this essay will look at is the generation defining classic The Twilight Zone (1959-1964), and the second show is a modern cult hit from the United Kingdom Utopia (2013-2014). //Through a comparative analysis of the episode “The Monsters Are Due On Maple Street” from The Twilight Zone (1959-1964) and “Episode 5” of the British cult hit, Utopia (2013-2014) this essay illustrates how the science fiction genre can be and has been used generation after generation to highlight certain social issues. Whereas The Twilight Zone uses America’s anxieties of communism and consumer culture to cause paranoia in the early sixties, Utopia uses big business, government conspiracies, and overpopulation in a plot that stirs up concern for the environment. Ultimately this essay will illustrate how social issues lay the foundation for a compelling science fiction......

Words: 1662 - Pages: 7

Premium Essay

Literature

...INTERNATIONAL JOURNAL OF ENGLISH LANGUAGE, LITERATURE Int.J.Eng.Lang.Lit&Trans.StudiesVol.2.Issue.(IJELR) (Oct-Dec) AND TRANSLATION STUDIES 4.2015 A QUARTERLY, INDEXED, REFEREED AND PEER REVIEWED OPEN ACCESS INTERNATIONAL JOURNAL http://www.ijelr.in KY PUBLICATIONS RESEARCH ARTICLE Vol.2.Issue 4.,2015 (Oct.-Dec.) A ROLE OF ENGLISH TEACHER IN STRENGTHENING THE VOCABULARY OF THE STUDENTS Dr.S.PADMA PRIYA Assistant Professor, Department of English, Adaikalamatha College, Vallam, Thanjavur, Tamilnadu. Dr.S.PADMA PRIYA ABSTRACT This research article examines the various methods in teaching vocabulary. Vocabulary learning is an essential part in language learning process. Memorizing is a traditional and boring method for students. An English teacher should use creative techniques to imbibe new words with interactive activities. Good communication skills and basic writing skills are needed to shine better in career. Students from rural side, find very difficult to make their own sentences in English. It is an ultimate job of an English teacher to create an unstoppable enthusiasm to learn new words. A well-versed vocabulary will enable a student to perform well in class discussions, to read general books faster and to shine in various fields. An English teacher should insist a student to develop a habit of reading for pleasure. Reading beyond text books make a student versatile in all fields. Our words show our attitude. Others judge us not only......

Words: 1901 - Pages: 8

Free Essay

Science Nad Fiction

...rare. Moreover, particularly with respect to transactions that are challenged by the EU because of their conglomerate character, the EU would be able subsequently to challenge any abuse of a dominant position that occurred, e.g., through tying. In both the Statement of Objections and the Final Decision the EU broke rather sharply with its own findings in the recent Engine Alliance decision, GEAE/P&W, Case No. IV/36.213/F2 (Sept. 14, 1999), and AlliedSignal/ Honeywell, Case No. IV/M.1601 (Dec. 1, 1999). In GE/Honeywell, for example, the MTF relied heavily on formal economic models submitted by two of GE and Honeywell’s rivals. We are not aware that the MTF developed its own economic models in this case. There are two themes to the existing literature on conglomerate mergers: (1) many of them work badly for the merging parties and are later unwound; and (2) they work best when they involve products that are complements in the same industry, rather than unrelated products, in which case established economic theory (“Cournot Complements”) predicts that some price reductions can arise from the merger. “The various economic analyses have been subject to theoretical controversy, in particular as far as the economic model of mixed bundling, prepared by one of the third parties, is concerned. However, the Commission does not consider reliance on one or the other model necessary for the conclusion that the packaged deals that the merged entity will be in a position to offer will......

Words: 9095 - Pages: 37

Free Essay

Art of Fiction

...THE ART OF FICTION by Henry James [Published in Longman's Magazine 4 (September 1884), and reprinted in Partial Portraits (Macmillan, 1888); paragraphing and capitalization follow the Library of America edition.] I SHOULD not have affixed so comprehensive a title to these few remarks, necessarily wanting in any completeness, upon a subject the full consideration of which would carry us far, did I not seem to discover a pretext for my temerity in the interesting pamphlet lately published under this name by Mr. Walter Besant. Mr. Besant's lecture at the Royal Institution--the original form of his pamphlet--appears to indicate that many persons are interested in the art of fiction and are not indifferent to such remarks as those who practise it may attempt to make about it. I am therefore anxious not to lose the benefit of this favourable association, and to edge in a few words under cover of the attention which Mr. Besant is sure to have excited. There is something very encouraging in his having put into form certain of his ideas on the mystery of story-telling. It is a proof of life and curiosity--curiosity on the part of the brotherhood of novelists, as well as on the part of their readers. Only a short time ago it might have been supposed that the English novel was not what the French call discutable. It had no air of having a theory, a conviction, a consciousness of itself behind it-of being the expression of an artistic faith, the result of choice and comparison. I......

Words: 9476 - Pages: 38